Litium Accelerator

För alkaliska medel

Trycksprutor för alkaliska medel används för säker och kontrollerad applicering i miljöer där alkaliska rengöringsmedel är en del av det dagliga arbetet. De passar bra i industri, verkstad, fordonstvätt, fastighetsskötsel och annan professionell rengöring där du vill få jämn fördelning, minska spill och arbeta mer effektivt.

 

När använder man trycksprutor för alkaliska medel? De är rätt val när du behöver en modell som är anpassad för alkaliska vätskor och som klarar återkommande användning med god driftsäkerhet. I kategorin hos Göhlins finns modeller från Birchmeier, bland annat i den blå serien som är avsedd för alkaliska medel.

 

Exempel på produkter inom trycksprutor för alkaliska medel

  • Foam Matic 5E Blå
  • Rondo Matic 5E Blå
  • Clean Matic 5E Blå
  • Foam Matic 1.25E Blå
  • Clean Matic 1.25E Blå
  • Spray Matic 10 E
  • Anpassade för alkaliska medel
  • Passar industri, verkstad och professionell rengöring

 

Därför väljer många trycksprutor för alkaliska medel

Trycksprutor för alkaliska medel är ett bra val när du söker säker vätskeapplicering, jämn spridning och utrustning som är anpassad för rätt kemityp. För dig som vill förenkla rengöring och underhåll är rätt tryckspruta viktig för både funktion, hållbarhet och arbetsresultat.

 

Göhlins har ett brett sortiment inom trycksprutor och hjälper dig att välja rätt modell. Kontakta oss för rådgivning eller beställ direkt i webbshoppen.

Logga in eller skapa konto för att ta del av priser

7 Produkter

Filter

Finns i lager

Sortera
Återställ
A - Ö
Ö - A

Göhlins är ett privatägt företag grundat i Gnosjö 1912. Företaget ägs av familjen Göhlin. Vårt mål är att erbjuda dig som kund bästa möjliga service och kompetens, till rätt pris och med snabba leveranser.

  • Social media icon
  • Social media icon
  • Social media icon

Butiken i Gnosjö

Frejgatan 3
335 31 Gnosjö
0370-33 15 00

 

Öppettider

Mån-tors: 07.00 - 17.00
Fre: 07.00 - 16.00

 

 

 

© 2024 Göhlins i Gnosjö AB